zig-zag.prv.pl

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

Chóru Męskiego „ECHO”- Biertułtowy w Radlinie
Najaktywniejsi „Dumni i zadowoloni”, członkowie „Echa”

   Zgodnie ze Statutem Zarządu Głównego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr rok 2014 jest rokiem, w którym odbywają się Walne Zebrania Sprawozdawczo - Wyborcze we wszystkich strukturach ŚZChiO.
    11 lutego 2014 roku o godz. 17.00, w „Górniczej Strzesze” w Radlinie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Chóru Męskiego „ECHO”- Biertułtowy w Radlinie.
Na 25 czynnych członków chóru obecnych było 22, w tym dyrygent. Obecni byli również zaproszeni Goście, w osobach: Leszek Bednorz - dyr. ds. pracy KWK „Marcel” i Marian Małecki - przewodniczący Zw. Zaw. Górników w Polsce KWK „Marcel” oraz Tomasz Miler - dyr. Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.
W ubiegłym roku pożegnaliśmy na zawsze dwóch wspaniałych, nieodżałowanych druhów (S. Gabryś, J. Buchalik), po których pozostała kolejna nieodwracalna pustka.
Jak co roku miłym akcentem zebrania było wyróżnienie „najaktywniejszych” (minimum 90% obecności na próbach i występach) członków: M. Banet, K. Dziuba, T. Kubica, E. Namysło, T. Nowara oraz legitymujących się najdłuższym stażem, w ruchu śpiewaczym, członków chóru: E. Foltys (62 lata), E. Namysło (58), R. Tomczyk (55), A. Weideman (55), K. Dziuba (52).
Były sprawozdania, była dyskusja (czasami burzliwa), były również wybory do władz zespołu, w których nie zanotowano większych zmian. Od teraz przez cztery lata trwania kadencji nowo wybrany Zarząd oraz Komisja Rewizyjna Chóru Męskiego „ECHO” będą działać w następującym składzie:

Zarząd

prezes, kronikarz
wiceprezes
sekretarz
skarbnik
bibliotekarz
bibliotekarz, gospodarz
członek
członek
członek
dyrygent, kier. artystyczny
Krystian DZIUBA
Jan CICHY
Eugeniusz SZWACHUŁA
Józef MUSIOŁ
Alojzy WEIDEMAN
Jerzy LEPIARCZYK
Marcin BANET
Edward NAMYSŁO
Henryk SZKATUŁA
mgr Tymoteusz KUBICA

Komisja Rewizyjna

przewodniczący
członek
członek
Tadeusz NOWARA
Marian STOŁTNY
Grzegorz WOJACZEK

Delegaci Chóru

Krystian DZIUBA
Jan CICHY

Przed nami niełatwe lata, w amatorskim ruchu śpiewaczym.

 

Prezes Chóru - Krystian Dziuba