zig-zag.prv.pl

Tradycyjne kolędowanie w kościele pw. św. Ducha w Wodzisławiu Śl.

Chór Echo w kościele pw. św. Ducha
w Wodzisławiu Śl. (foto.A.Czech)

   6 stycznia 2014r., w dniu Objawienia Pańskiego, radlińskie „ECHO” po raz kolejny zaśpiewało w kościele pw. św. Ducha w Wodzisławiu Śl. Zaczęło się przed popołudniową mszą św. oraz na mszy podczas której śpiewaliśmy stałe części mszy z „Missa” W. Lachmana oraz kolędy jak przystało na okres Bożonarodzeniowy.
Po mszy św. odbył się, tradycyjny już od lat, Koncert Kolęd naszego chóru, tym razem bez parafialnej scholii „Święte Duszki” (wystąpili w późniejszym terminie). Śpiewaliśmy między innymi kolędy: „Tryumfy Króla niebieskiego”, „Gdy śliczna panna”, „Powiadają aniołkowie nowinę”, „Z Małołąki juhasi” czy „Cicha noc”. Była to swego rodzaju próba generalna przed mającymi się odbyć za kilka dni Wodzisławskimi Spotkaniami Kolędowymi.
Akustyka, serdeczność ks. proboszcza Grzegorza Uszoka oraz miła atmosfera jaka panuje w tym niewielkim wodzisławskim kościółku spowodowała, że nie pozostało nic jak - do zobaczenia w przyszłym roku!

„Echo” wystąpiło w Jejkowicach k/Rybnika

   26 stycznia 2014r. na zaproszenie zarządu Chóru Mieszanego „Harmonia”- z Jejkowic, organizatora Koncertu Kolęd, wystąpiliśmy w kościele pw. MB Szkaplerznej i św. Piusa X. Trzecim zespołem był Chór Mieszany „Bel Canto”- Gaszowice. Męskie „ECHO” zaprezentowało, licznie zebranym słuchaczom, sześć wspaniałych polskich kolęd i pastorałek. Dobór repertuaru jak i wykonanie kolęd przez wszystkie zespoły zostały przyjęte z wielkim uznaniem i serdecznością, czego dowodem były gromkie brawa.
Po koncercie gospodarze przygotowali „integracyjne” spotkanie wszystkich uczestników przy „małej czarnej” i smacznym cieście, za co serdecznie dziękują panowie z Echa.
Był to ostatni występ Chóru Męskiego „Echo”- Biertułtowy w tegorocznym jakże miłym i uroczystym okresie Bożonarodzeniowym. Kolędy to najbardziej lubiane pieśni przez większość śpiewaków i ich słuchaczy.

Prezes Chóru Męskiego „ECHO” - Krystian Dziuba