zig-zag.prv.pl

XI Zlot Chórów w Olzie

Wręczenie pucharu (sołtys Józef Kopystyński - członek chóru Edward Namysło) Życzenia chórzystom „Echo”, składa delegacja chóru
„Słowik n/Olzą”

23 czerwca 2013 r. na Polu Biwakowym „Europa” w Olzie, już po raz jedenasty odbył się Zlot Chórów „Olza 2013”. W Zlocie udział wzięło osiem zespołów śpiewaczych: „Słowik n/Olzą”, „Echo”- Biertułtowy z Radlina, „Moniuszko” z Czyżowic, „Cantemus Domino” z Gorzyc, „Cantate” z Pawłowa, „Echo” z Syryni oraz „Lira” z Turzy Śl.
Na tegorocznym Zlocie (nie po raz pierwszy) gościnnie wystąpiła także Orkiestra Górnicza „Marcel” z Radlina. Na zakończenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Olzanki” z Olzy.
Po zaprezentowaniu się wszystkich chórów, wyłoniony został ten najlepszy. W tym roku puchar sołtysa Olzy Józefa Kopystyńskiego otrzymał (ku zaskoczeniu członków zespołu ale też wielkiej radości) Chór Męski „Echo”- Biertułtowy z Radlina. To wspaniały „prezent” w roku jubileuszu 85.lecia!
Wielu uczestników i słuchaczy, starannie zorganizowana impreza, udana i godna naśladowania. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Prezes Okręgu Wodzisławskiego ŚZChiO - Krystian Dziuba