zig-zag.prv.pl

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Chóru Męskiego "ECHO" - Biertułtowy -

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze fot. B. Gojny Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze fot. B. Gojny

    - Rok 2018 dla członków Chóru Męskiego "ECHO" - Biertułtowy w Radlinie jest rokiem Jubileuszu 90.lecia założenia chóru. Dlatego w piątkowe popołudnie 9 lutego, dokładnie w dzień powołania do życia naszego chóru 9 lutego 1928 r. (oczywiście dziewięćdziesiąt lat później), postanowiliśmy zorganizować Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze. Zebranie zostało przeprowadzone sprawnie, gdyż sprawozdania wszystkich "funkcyjnych" przedstawione zostały zrozumiale, czyli perfekcyjnie, a wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium zarządowi przyjęty został jednogłośnie. Wybory przeprowadzone zostały również bez większych problemów (jedna zmiana) i dlatego od 9 lutego 2018 roku zarząd zespołu będzie działać w następującym składzie; prezes - Krystian Dziuba, wiceprezes - Jan Cichy, sekretarz - Eugeniusz Szwachuła, skarbnik - Henryk Szkatuła, członkowie zarządu - Marcin Banet, Edward Namysło, Zenon Paczóska, bibliotekarz - Alojzy Weideman, gospodarz - Jerzy Lepiarczyk, kronikarz - Krystian Dziuba. Komisja Rewizyjna; przewodniczący Tadeusz Nowara oraz członkowie - Józef Musioł i Marian Stołtny. Delegatami chóru wybrani zostali dh Krystian Dziuba i Jan Cichy.
Po przeprowadzeniu "właściwego" zebrania zaczęły się niekończące się rozmowy i wspomnienia o założycielach, o tych, co odeszli od nas do "chórów anielskich" i o nas samych. Był również skromny poczęstunek no i toast za nasze zdrowie i wytrwałość oraz za przyszłość naszego zespołu (czyt. doczekania kolejnego jubileuszu).
Obchody jubileuszowe wyznaczono na dzień 10 czerwca 2018 roku, które rozpoczną się mszą św. o godz. 9.30 w kościele parafialnym pw. WNMP Biertułtowy, a Koncert Jubileuszowy odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Prezes Chóru Męskiego Echo-Biertułtowy - Krystian Dziuba