zig-zag.prv.pl

Delegacja Chóru Męskiego "ECHO"- Biertułtowy,
gośćmi Jubileuszowego Koncertu 65.lecia założenia -

Życzenia składają T.Kubica i K.Dziuba Pozvanka, to (jak widać) ZAPROSZENIE na Koncert Jubileuszowy

    - "Chóru Mieszanego Baśka" z miejscowości Baśka w Republice Czeskiej. Na zaproszenie członków zarządu czeskiego chóru Baśka (Laśsky smiśeny pevecky sbor - Baśka), a w szczególności prezesa Michala Valka i dyrygentki Janiny Ptakovej, delegacja chóru "ECHO", w osobach Krystian Dziuba - prezes oraz Tymoteusz Kubica - dyrygent (wraz z małżonkami) była gościem wspaniałego Koncertu Jubileuszowego. Koncert z okazji 65.tej rocznicy założenia chóru odbył się 25 listopada 2017 r. o godz. 17.30 w Domu Kultury (Kulturni Dum Baśka), w miejscowości Baśka (powiat Frydek - Mistek).
Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej, wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy w pierwszej części wspaniały koncert klasycznych pieśni chóralnych, natomiast w drugiej utwory, czasem fragmenty oper, operetek czy innych światowych szlagierów i pieśni z regionu morawsko - śląskiego.
Była to prawdziwa uczta dla miłośników chóralnego śpiewu, w wykonaniu amatorskiego wprawdzie zespołu, w prawdziwie profesjonalny sposób. Miło nam było gościć wśród rozśpiewanych, wesołych ludzi, znających się na muzyce i potrafiących wspaniale się bawić i bawić innych. Będąc uczestnikami tej bardzo udanej, zintegrowanej imprezy potwierdzamy, że śpiew i muzyka nie zna granic i prawdziwie łagodzi obyczaje.

Prezes Chóru Męskiego Echo-Biertułtowy - Krystian Dziuba