zig-zag.prv.pl
Członkowie Echa z Rodzinami na wycieczce W zabytkowym kościele w Łodygowicach Telebim - Majowy koncert chóru "Echo" Delegacja chóru "Echo" z córką E.Hakena -
Maria Ulrichova-Hakenova (gość koncertu)
Chór Mieszany BAŚKA z Baśki Chór Mieszany MEJA z Radwora

Radlińskie "ECHO" na wyjeździe -

   - od 18 do 23 września 2014 roku, członkowie Chóru Męskiego „ECHO”- Biertułtowy z Radlina wypoczywali na Żywiecczyźnie, w miejscowości Zarzecze koło Żywca. Pogoda, pomimo niekorzystnych zapowiedzi synoptyków, dopisała i zaplanowany program wycieczki został w całości zrealizowany (nawet z naddatkiem). Zaczęło się od wysokiego „C” czyli zwiedzeniem Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, oczywiście z degustacją złocistego napoju. W czasie tygodniowego pobytu były również między innymi takie atrakcje jak; godzinny rejs statkiem po Zalewie Żywieckim, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy tak zwane „spotkanie integracyjne” ponieważ oprócz członków chóru byli z nami również potencjalni kandydaci do zasilenia naszego zespołu (ha! test wypadł pozytywnie). Była także autokarowa wycieczka krajoznawcza po Beskidach, z miejsca pobytu poprzez Wisłę, Szczyrk do Żywca.
Jak na Chór przystało w trakcie naszego pobytu nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewu. Tak też było z nami, śpiewaliśmy gdzie się tylko dało. Śpiewu nie mogło zabraknąć w zabytkowym, drewnianym kościółku w miejscowości Łodygowice. Ten jeden z największych i najstarszych drewnianych kościołów pod wezwaniem św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza pochodzi z XVII wieku. Jest świątynią jednonawową w kształcie krzyża, zbudowaną z bali modrzewiowych. Pokryta jest gontem, natomiast wieże blachą. Główny ołtarz w prezbiterium jest dwuczęściowy utrzymany w stylu rokoko. Z placu przed kościołem wchodzi się do świątyni po 54 schodach, które zostały zrobione w 1845 roku. Kościół w Łodygowicach, to nie tylko zabytek z wielce intrygującą historią, ale przede wszystkim świątynia napełniona modlitewnym skupieniem. Kościół pomimo tego, że ma ponad 300 lat wygląda jak nowy. Zadbany z zewnątrz, a i w środku ujmuje odnowioną polichromią i złocenimi.
Będąc w tych stronach warto odwiedzić unikalny zabytek. Polecam.

Delegacja Chóru "Echo" w Czechach -

   na zaproszenie organizatorów tegorocznego III Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Eduarda Hakena (odbywał się w dniach 9 - 11 maja 2014r. w różnych miejscowościach Rep. Czeskiej) delegacja radlińskiego chóru Męskiego „Echo”- Biertułtowy uczestniczyła w podsumowaniu tej wspaniałej imprezy. Chór Męski „Echo” zapraszany jest i uczestniczy w tym festiwalu, który organizowany jest w cyklu dwuletnim (jako jedyny polski chór), od samego początku czyli od 2010r.
Organizatorzy, jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Przed oficjalnym otwarciem spotkania, zaprezentowano licznie zebranym sympatykom chóralnego śpiewania, video projekcję wszystkich majowych koncertów III MFPCh, wśród których na wielkim telebimie można było oglądać i słuchać występy naszego chóru. Było nam bardzo miło. Po sympatycznym i bardzo gorącym powitaniu wszystkich przybyłych gości i pozostałych słuchaczy przez głównego organizatora Michala Valka, rozpoczęła się prawdziwa uczta dla duszy i ciała. Wystąpiły dwa zaprzyjaźnione ze sobą od trzydziestu lat zespoły. Pierwszy, gospodarze czyli Chór Mieszany LSPS BAŚKA w Baśce, pod dyrekcją Janiny Ptakovej, a drugi występujący gościnnie to Chór Mieszany MEJA z Radibor (górnołuż. Radwor) miejscowości położonej w powiecie Budziszyn, w niemieckiej Saksonii. Większość ludności tej niewielkiej gminy to Serbołużyczanie.
Chóry dały prawie dwugodzinny koncert, przerywany bardzo często burzliwymi brawami co świadczyło, że urozmaicony repertuar, wykonanie oraz wspaniałe brzmienie obydwóch zespołów i ich solistów, przypadły do gustu dobrze znającym się na muzyce słuchaczom.
Słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom oraz osobom, które w sposób prawie perfekcyjny zorganizowały ten wspaniały Koncert i prawdziwie przyjacielskie spotkanie!
W tym miejscu serdecznie dziękuję za wszystko, prezesowi chóru LSPS BAŚKA Michalovi Valkovi, dyrygentce Janinie Ptakovej oraz jej rodzicom Verce i Józkowi (za opiekę).
Warto było skorzystać z zaproszenia i być świadkiem tego pięknego wydarzenia.

Prezes Chóru Męskiego ECHO-Biertułtowy - Krystian Dziuba