zig-zag.prv.pl

IV Biesiadne Spotkanie -

 

Chóru „Echo”- Biertułtowy i Orkiestry Górniczej „Marcel” odbyło się 12 lipca 2013 r. w Kawiarni „Górnicza Strzecha” w Radlinie. Po raz czwarty (pierwszy raz w 2009 r.) członkowie tych dwóch zaprzyjaźnionych zespołów wraz ze swymi współmałżonkami spotkali się na wspólnym biesiadowaniu, przepełnionym śpiewem, muzyką i wesołą zabawą.
Była, jak co roku, wspaniała, sympatyczna „rywalizacja” pomiędzy zespołami w różnego rodzaju konkursach i quizach (z nagrodami). Był koncert muzyków orkiestry górniczej oraz ku wielkiemu zaskoczeniu pieśń wykonana przez nich, a dedykowana członkom chóru Echo na okoliczność ich jubileuszu 85.lecia założenia chóru. Uciechy było niemało ponieważ tekst i muzyka, autorstwa kapelmistrza orkiestry Franciszka Magiery, spodobały się „muzycznie uzdolnionemu towarzystwu” i po pierwszej zwrotce śpiewali już wszyscy uczestnicy.
Nie mogło zabraknąć również koncertu pieśni w wykonaniu chórzystów, którzy pomimo nieobecności dyrygenta pozytywnie zaskoczyli swoich słuchaczy (ma się przecież przyjaciół w orkiestrze).
Dopisali Goście oraz pozostali uczestnicy, dopisała pogoda, dopisało wszystko to co składa się na miłe, wesołe i serdeczne spędzenie czasu. Czasu wolnego od codziennej szarości i zwykłej ludzkiej bezczynności. Już pod koniec spotkania rozmawialiśmy o zorganizowaniu kolejnego, piątego już Biesiadnego Spotkania, w przyszłym 2014 roku. Będzie się działo!

Prezes Chóru „Echo” - Biertułtowy - Krystian Dziuba